Kolby do broni, repliki karabinów, okucia

Menu

  Strona Główna

  Moje Konto

  Produkty

    Repliki Kolb

    Atrapy Broni

    Oryginalne Kolby

    Części Broni

    Bagnety

    Akcesoria Skórzane

 Encyklopedia Broni

      Dodaj nowy wpis

      Twoje wpisy

  Kontakt

  Komentarze

Translator

Go to English Version

PP19 Bizon-2


Model: PP19 Bizon-2


Dane techniczne

Rodzaj: Pistolet maszynowy
Kraj: rosja
Kaliber: 9mm


Opis

 

PP19 Bizon-2 to rosyjski pistolet maszynowy skonstruowany w latach 90-tych. Konstrukcja w znacznej mierze oparta jest na subkarabinku AKS-74U (skrócona odmiana karabinka automatycznego AK-74).

Broń działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego, strzelanie następuje z zamka zamkniętego. PP19 zasilany jest radzieckim nabojem pistoletowym 9x18mm. Zasilanie odbywa się z cylindrycznego magazynka o pojemności 64 naboi, magazynek wykonany jest z aluminium. Gniazdo magazynka znajduje się przed chwytem pistoletowym pod komorą zamkową, w Bizonie magazynek pełni rolę łoża. Lufa zakończona jest szczelinowym tłumikiem płomieni. Broń posiada mechanizm spustowy z przełącznikiem rodzaju ognia umożliwiający strzelanie ogniem pojedynczym i ciągłym. Podobnie jak w karabinku AK zastosowano znajdującą się z prawej strony broni dźwignię przełącznika rodzaju ognia która w górnym położeniu (broń zabezpieczona) blokuje ruch rączki zamkowej. Zarówno metalowa kolba składana na lewy bok komory zamkowej jak i wykonany z tworzywa sztucznego chwyt pistoletowy pochodzą z subkarabinka AKS-74U.

Pistolet maszynowy PP19 Bizon-2 posiada celownik krzywkowy ze szczerbinką typu otwartego z nastawami na 50 i 100m. Rozkładania broni następuje poprzez odłączenie pokrywki która stanowi górną część komory zamkowej, zastosowanie takiego rozwiązania wymusza stosowanie bocznego montażu dla lunety lub celownika kolimatorowego.

Na podstawie wersji standardowej skonstruowano pistolet maszynowy Bizon-2-01 zasilany nabojem 9x19mm Parabellum, Bizon-2-02 na nabój 9x17mm, Bizon-2-03 zasilany nabojem 9x18mm wyposażony w integralny tłumik dźwięku, Bizon-2-07 strzelający nabojem 7,62x25mm. Skonstruowano również odmiany samopowtarzalne Bizon-2-04 na nabój 9x18mm, Bizon-2-05 zasilany nabojem 9x19mm Parabellum, Bizon-2-06 na nabój 9x17mm. Wersje strzelające nabojem 9x19mm zasilane są z magazynków cylindrycznych o pojemności 53 naboi, odmiany na nabój 7,62x25mm zasilane są z magazynków cylindrycznych o pojemności 45 naboi lub z dwurzędowych magazynków łukowych o pojemności 35 naboi.

 

 

nabój       9x18mm

długość lufy      240mm

długość     425mm z kolbą złożoną

 

660mm z kolbą rozłożoną

masa 2,1kg niezaładowany

magazynek   cylindryczny na 64 naboje

szybkostrzelność teoretyczna 650 pocisków na minutę

 

Powiększ zdjęcie

Wpis dodał: czarny


Copyright © by PPHU Fox http://www.fox-military.com             Designed by MSc Eng. Leszek Foks

WyszukiwarkaSzukaj w: