Kolby do broni, repliki karabinów, okucia

Menu

  Strona Główna

  Moje Konto

  Produkty

    Repliki Kolb

    Atrapy Broni

    Oryginalne Kolby

    Części Broni

    Bagnety

    Akcesoria Skórzane

 Encyklopedia Broni

      Dodaj nowy wpis

      Twoje wpisy

  Kontakt

  Komentarze

Translator

Go to English Version

FN Five seveN


Model: FN Five seveN


Dane techniczne

Rodzaj: Pistolet/Rewolwer
Kraj: belgia
Kaliber: 5,7mm
Nabój: 5,7x28mm


Opis

 

FN Five seveN działa na zasadzie odrzutu zamka półswobodnego. Sprężyna powrotna umieszczona jest wokół lufy. Opóźnianie zamka w pierwszej fazie ruchu następuje pod wpływem jednoramiennej dźwigni, która powoduje również ruch lufy do tyłu. Dzięki takiemu rozwiązaniu hamowanie zamka w pierwszej fazie ruchu zapewnia nie tylko masa zamka, ale również masa lufy. Dodatkowo ruch lufy do tyłu opóźnia moment wysunięcia się łuski z lufy. Podobną zasadę działania zastosowano we włoskim pistolecie samopowtarzalnym Glisenti M1910 oraz włoskim ciężkim karabinie maszynowym Fiat Revelli 1914.

 

Pistolet FN Five seveN strzela z zamka zamkniętego, po wystrzeleniu z magazynka ostatniego naboju zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu. Zwolnienie zamka w przednie położenie możliwe jest jedynie poprzez nieznaczne odciągnięcie zamka do tyłu, standardowa wersja pistoletu nie posiada zewnętrznej dźwigni umożliwiającej zwolnienie zamka. Prowadnice zamka znajdują się wewnątrz tylnej części szkieletu po jego lewej oraz prawej stronie, prowadnica zamka znajduje się również na górnej powierzchni dolnej ścianki szkieletu w jego przedniej części. Szkielet wykonano z tworzywa sztucznego. Stalowy trzon zamkowy wykonany metodą frezowania znajduje się wewnątrz stalowego tłoczonego płaszcza zamka, na którym znajduje się powierzchnia wykonana z tworzywa sztucznego. Pistolet posiada mechanizm spustowy z wyłącznym samonapinaniem (DAO) oraz mechanizm uderzeniowy ze sprężyną uderzeniową działającą bezpośresdnio na iglicę. Siła spustu wynosi 50N Nie zastosowano bezpiecznika nastawnego, broń posiada natomiast samoczynną blokadę iglicy.

 

Pistolet zasilany jest nabojem 5,7x28mm SS90 lub nowszym 5,7x28mm SS190. Zasilanie odbywa się z dwurzędowego magazynka pudełkowego z dwupozycyjnym wyprowadzeniem o pojemności 20 naboi. Pudełko magazynka wykonano z tworzywa sztucznego, po lewej stronie pudełka magazynka znajdują się cztery otwory ułatwiające sprawdzenie stanu załadowania. Przycisk zatrzasku magazynka umieszczono po lewej oraz prawej stronie szkieletu u nasady kabłąka spustu. Na górnej powierzchni zamka znajdują się stałe mechaniczne przyrządy celownicze składające się z muszki i szczerbinki.

Powiększ zdjęcie

Wpis dodał: czarny


Copyright © by PPHU Fox http://www.fox-military.com             Designed by MSc Eng. Leszek Foks

WyszukiwarkaSzukaj w: