Kolby do broni, repliki karabinów, okucia

Menu

  Strona Główna

  Moje Konto

  Produkty

    Repliki Kolb

    Atrapy Broni

    Oryginalne Kolby

    Części Broni

    Bagnety

    Akcesoria Skórzane

 Encyklopedia Broni

      Dodaj nowy wpis

      Twoje wpisy

  Kontakt

  Komentarze

Translator

Go to English Version

Desert Eagle


Model: Desert Eagle


Dane techniczne

Rodzaj: Pistolet/Rewolwer
Kraj: USA
Kaliber: .44


Opis

 

 

Desert Eagle (początkowo znany jako Eagle 357) to pistolet samopowtarzalny skonstruowany na początku lat 80. w amerykańskiej firmie Magnum Research Incorporated. W 1982r produkcję broni rozpoczęto w firmie Israel Military Industries.

Pierwszą wersję pistoletu Desert Eagle Mk I dostosowano do zasilania amerykańskim nabojem rewolwerowym .357 Magnum. Broń wyposażona była w jednorzędowy magazynek pudełkowy o pojemności 8 naboi. Początkowo stosowano lufy z gwintem klasycznym, jednak pistolety produkowane od 1985r wyposażone są w lufę poligonalną. Lufa pistoletu Desert Eagle Mk I charakteryzuje się długością 6 cali. W 1986r rozpoczęto produkcję wersji zasilanej nabojem rewolwerowym .44 Magnum, natomiast w 1987r rozpoczęto produkcję odmiany na nabój rewolwerowy .41 Magnum. Pistolety zasilane nabojem .44 Magnum lub .41 Magnum wyposażone były w jednorzędowy magazynek pudełkowy o pojemności 8 naboi. Wersja na nabój .41 Magnum nie zyskała popularności, dlatego też nie jest obecnie produkowana. W 1989r rozpoczęto produkcję pistoletu Desert Eagle Mk VII wyposażonego w powiększone skrzydełka bezpiecznika, powiększone dźwignie zatrzasku zamka oraz dwuoporowy spust. Pistolet mógł być wyposażony w lufę o długości 152mm (6 cali), 200mm (8 cali), 254mm (10 cali), 355mm (14 cali). W 1996r rozpoczęto produkcję pistoletu Desert Eagle Mk VII, broń wyposażona była w taki sam szkielet niezależnie od naboju którym była zasilana. Dzięki takiemu rozwiązaniu broń można było łatwo dostosować do zasilania innym nabojem poprzez wymianę lufy, zamka oraz magazynka.

Pistolet występuje w wersji na nabój .357 Magnum, .44 Magnum, .50 Action Express (12,7x33mm) oraz .440 Cor Bon. Pistolety na naboje .50 Action Express oraz .440 Cor Bon zasilane są z jednorzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 7 naboi. Pistolet na nabój .50 Action Express znany jest jako Desert Storm.Co ciekawe taki sam zamek stosowany jest w wersjach na naboje .44 Magnum, .50 Action Express oraz .440 Cor Bon. Obecnie produkowane są pistolety z lufą o długości 6 cali oraz 10 cali.

 

Konstrukcja pistoletu Desert Eagle

Desert Eagle (początkowo znany jako Eagle 357) to pistolet samopowtarzalny skonstruowany na początku lat 80. w amerykańskiej firmie Magnum Research Incorporated. W 1982r produkcję broni rozpoczęto w firmie Israel Military Industries. Pierwszą wersję pistoletu Desert Eagle Mk I dostosowano do zasilania amerykańskim nabojem rewolwerowym .357 Magnum.

Broń wyposażona była w jednorzędowy magazynek pudełkowy o pojemności 8 naboi. Początkowo stosowano lufy z gwintem klasycznym, jednak pistolety produkowane od 1985r wyposażone są w lufę poligonalną. Lufa pistoletu Desert Eagle Mk I charakteryzuje się długością 6 cali. W 1986r rozpoczęto produkcję wersji zasilanej nabojem rewolwerowym .44 Magnum, natomiast w 1987r rozpoczęto produkcję odmiany na nabój rewolwerowy .41 Magnum. Pistolety zasilane nabojem .44 Magnum lub .41 Magnum wyposażone były w jednorzędowy magazynek pudełkowy o pojemności 8 naboi. Wersja na nabój .41 Magnum nie zyskała popularności, dlatego też nie jest obecnie produkowana. W 1989r rozpoczęto produkcję pistoletu Desert Eagle Mk VII wyposażonego w powiększone skrzydełka bezpiecznika, powiększone dźwignie zatrzasku zamka oraz dwuoporowy spust. Pistolet mógł być wyposażony w lufę o długości 152mm (6 cali), 200mm (8 cali), 254mm (10 cali), 355mm (14 cali). W 1996r rozpoczęto produkcję pistoletu Desert Eagle Mk VII, broń wyposażona była w taki sam szkielet niezależnie od naboju którym była zasilana. Dzięki takiemu rozwiązaniu broń można było łatwo dostosować do zasilania innym nabojem poprzez wymianę lufy, zamka oraz magazynka. Pistolet występuje w wersji na nabój .357 Magnum, .44 Magnum, .50 Action Express (12,7x33mm) oraz .440 Cor Bon. Pistolety na naboje .50 Action Express oraz .440 Cor Bon zasilane są z jednorzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 7 naboi. Pistolet na nabój .50 Action Express znany jest jako Desert Storm. Co ciekawe taki sam zamek stosowany jest w wersjach na naboje .44 Magnum, .50 Action Express oraz .440 Cor Bon. Obecnie produkowane są pistolety z lufą o długości 6 cali oraz 10 cali.Konstrukcja pistoletu Desert EagleDesert Eagle działa na zasadzie odprowadzania gazów prochowych przez boczny otwór w lufie, zastosowano układ gazowy z tłokiem o krótkim skoku umieszczonym pod lufą.

Broń posiada zamek ryglowany poprzez obrót, po wystrzeleniu z magazynka ostatniego naboju zespół ruchomy zatrzymuje się w tylnym położeniu. Po lewej oraz prawej stronie szkieletu znajdują się dźwignie umożliwiające zwolnienie zespołu ruchomego w przednie położenie. Po lewej oraz prawej stronie tylnej części suwadła znajdują się nacięcia ułatwiające przeładowanie. Należy zaznaczyć że w odróżnieniu od większości pistoletów, element widoczny nad szkieletem nie jest zamkiem, a suwadłem. Szkielet może być wykonany ze stali lub stali nierdzewnej. Zastosowano mechanizm spustowy bez samonapinania oraz mechanizm uderzeniowy z kurkiem zewnętrznym. Po lewej oraz prawej stronie zamka znajdują się skrzydełka bezpiecznika nastawnego. Pistolet zależnie od wersji zasilany jest nabojem .357 Magnum, .44 Magnum, .41 Magnum, .50 Action Express lub .440 Cor Bon. Wersja na nabój .357 Magnum zasilana jest z jednorzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 9 naboi, odmiany na naboje .44 Magnum i .41 Magnum zasilane są z jednorzędowego magazynka pudełkowego na 8 naboi, natomiast wersje na naboje .50 Action Express i .440 Cor Bon zasilane są z jednorzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 7 naboi. Przycisk zatrzasku magazynka znajduje się po lewej stronie szkieletu u nasady kabłąka spustu, przycisk zatrzasku magazynka można przenieść na prawą stronę broni. Pionowa przednia ścianka kabłąka spustu umożliwia oparcie na niej palce wskazującego ręki niestrzelającej. Po lewej oraz prawej stronie chwytu pistoletowego znajdują się okładki wykonane z tworzywa sztucznego. Tylna część chwytu wyposażona jest w ostrogę chroniącą dłoń przed kurkiem. Zastosowano mechaniczne przyrządy celownicze składające się z umieszczonej na lufie muszki oraz szczerbinki znajdującej się na suwadle. Mechaniczne przyrządy celownicze mogą być stałe lub wyposażone w możliwość regulacji. Ze względu na nieruchomą lufę, na górnej powierzchni lufy można przymocować celownik optyczny lub elektrooptyczny.

 

Powiększ zdjęcie

Wpis dodał: czarny


Copyright © by PPHU Fox http://www.fox-military.com             Designed by MSc Eng. Leszek Foks

Wyszukiwarka



Szukaj w: